Kézzel másolt Biblia átadása Rómában

Gimnáziumunk harmadéves tanulója, Fehér Veronika is eljutott a római zarándoklatra, ahol azt a több mint száz Szabadkán tanuló diákot képviselte, akik tavasszal másolták a Bibliát Ferenc pápának. A szegedi kezdeményezésbe a mi tanulóink is lelkesen kapcsolódtak be, ezért a szervezők azt kérték, hogy vidékünk gyermekei is legyenek ott, amikor a Szentatyának átadják a kézzel másolt iratok öt vaskos kötetét. Az egyedi készítésű Bibliát mintegy 5.000 magyar ajkú keresztény ember írta másolta hónapokon keresztül. A római zarándoklat alkalmával, melyen összesen 50 anyaországi és határon túli vett részt, megtekintették többek között Velencét, a római Szent Péter bazilikát, a vatikáni múzeumot és a Colosseumot.

A képek forrása

Kategória: 2015/2016, 2015/2016, Hírújság, Képgaléria Címke: , , , , ,