A gimnázium környezetvédő csoportjának akciója

A Szerb Köztársaság Ifjúsági és Sportminisztériumának az anyagi támogatásával Topolya Község Fejlesztési Társulása pályázatot írt ki, amelyen 72 ezer dinárt nyert az iskola környezetvédelem témakörben. Pontosabban az iskola másodikos tanulói: Patyerek Réka, Korhecz Dalma, Bakos Rebeka, Bodor Anett, Serfőző Réka, és a negyedikes Nyúl Sára által alapított Öko Rangers környezetvédő csoport. A csoport koordinátora Szügyi Judit matematikatanár, de Burnać Gordana, földrajztanár is ötletekkel, tanácsokkal látta el őket.
Az elnyert összegen szelektív szemetesládákat helyeztek el az iskolában, minden tanteremben és a folyosókon is egyaránt, valamint a diákotthon és a korzó területén. Ezenkívül faültetést is terveznek.
A projekt októberben zárul, addig is szelektív szemétgyűjtő verseny folyik a gimnáziumban, a győztes osztály majd jutalomban részesül.

Kategória: 2012/2013, Hírújság Címke: , ,