Szarvas Gábor nyelvművelő napok

A Szarvas Gábor nyelvművelő napok nyelvészeti pályázatának még a tavalyi iskolaévben kiírt témája – a Kazinczy-év kapcsán – a nyelvújítás volt. A középiskolások esszépályázatának címe: Ha rám bíznák nyelvünk megújítását… volt. Iskolánk (akkor még) másodikos diákjai nagy számmal vettek részt ezen a pályázaton, amiért a nyelvművelő egyesület elnöke külön köszönetet is mondott.

Az eredményhirdetésre most került sor: a pályázat második díjas írása Kozma Adrienn (III.N) esszéje, Magosi Lóránd (III.A) pedig különdíjban részesült. A Szarvas Gábor nyelvművelő napok keretében hagyományosan megrendezik a beszédművészeti vetélkedőt is. A verseny harmadik helyezettje idén Ejzler Evila (IV.N) lett, aki Hamvas Béla A VII. szimfónia és a zene metafizikája című szövegét adta elő.

Kategória: 2009/2010, Hírújság Címke: , , ,