Hamlet előadás a Bárka Színházban

Március 18-án diákjaink a budapesti Bárka Színházban voltak, ahol megnézték a Hamlet című előadást.
A kirándulás szervezője Tóth Ágota volt. A darab rendezője Tim Carol, a londoni Globe színház rendezője. Az előadás érdekessége, hogy a színészek több szerepet tanultak meg, és minden előadás előtt a nézők sorsolják ki, hogy az este melyik szerepet melyik színész játssza. Állandó szerepe csak a címszereplőnek van. Hamletet minden este Balázs Zoltán játssza. Az előadásnak nincs állandó díszlete, nincsenek jelmezek sem. A kellékeket a nézők által hozott tárgyakból választják ki a színészek, játék közben. A sok bizonytalansági tényező következtében soha nincs két egyforma, de még hasonló előadás sem. Nagyon érdekes volt látni, hogy a különböző helyzeteket hogyan oldják meg a színészek, és hogyan tudnak együttműködni egymással. Maradandó élmény volt számunkra ez az este.

Kategória: 2006/2007, Hírújság Címke: , ,