DSD I nyelvvizsga – Deutsches Sprachdiplom I

Iskolánkban 2016. márciusában sor került a DSD1-es nyelvvizsgára. A vizsgán elsősorban a 3N és a 2N osztályok azon tanulói vettek részt, akik a németet első idegen nyelvként tanulják, de a harmadikos angolos osztályokból is voltak jelentkezők. Az eddigi gyakorlattal ellentétben az idén először vizsgáztak másodikos tanulók. Ezentúl az A2/B1-es szintet a másodikos tanulók, a B2/C1-es szintet pedig a negyedikesek célozzák meg.

Az írásbeli vizsga szervezetten, jó hangulatban zajlott. Az eredményeket a tanév végéig kapják meg a tanulók. A szóbeli megmérettetés két napon keresztül zajlott. A jelentkezők egy számukra ismert és kedvelt témáról készítettek beszámolót, amit a vizsgán előadtak. A vizsgáztatást Minich Dobó Margit és Kohajda Gizella tanárnők szervezték iskolánk lektora Berta Seidl-Baar segítségével, a lebonyolításra pedig két másik iskolából érkezett bizottsági elnök részvételével került sor.

DSD

Kategória: 2015/2016, Hírújság Címke: , , , ,