Az Oktatási Hivatal képviselőinek látogatása

A magyarországi Oktatási Hivatal képviselői pályaorientációs foglalkozást tartottak iskolánkban a harmadikos tanulók számára, valamint elbeszélgettek igazgatónkkal és tanárainkkal az iskolában folyó munkáról, a tehetséggondozásról, a  Tematikus együttműködés erősítése a köznevelés és felsőoktatás terén a Kárpát-medence szomszédos országaival elnevezésű projektbe való bekapcsolódásunk lehetőségeiről.

A projektum alábbi céljairól beszélgettünk: 1. Az oktatás  hatékonyságának növelése, a tehetséges diákok támogatása, felzárkóztatása, mentorálása. 2. A diákok kompetenciáinak fejlesztése, lehetőségeinek bővítése.  3. Az országhatárokon átnyúló együttműködés megvalósulása, illetve egyes képzéseink és tevékenységeink nemzetköziesítése, ecélból a nálunk sikeres tanári módszerek adaptálásának előkészítése, fejlesztése.  4.  Konferenciák, workshopok, képzések, továbbképzések és szakmai egyeztetések szervezése és megtartása; konferenciákon való részvétel támogatása 5. Nem formális oktatási és képzési programok szervezése és lebonyolítása a diákok számára.

A képekért köszönet Mrdjanov Anitának, az Oktatási Hivatal munkatársának!

Kategória: 2017/2018, Hírújság Címke: , , ,