A Szegedi Tudományegyetem angol nyelvi tanulmányi versenyén

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Angol-Amerikai Intézete által középiskolások számára meghirdetett nemzetközi szintű angol nyelvi tanulmányi versenyén III. helyezést ért el KOSTIĆ ADRIANNA IV.A osztályos tanulónk!

Idén is nagy számban vettek részt diákjaink a verseny első, online fordulóján, melyre március 6-án került sor. A második, szóbeli fordulójára, melyet április 22-én tartottak meg a Szegedi Tudományegyetemen, egy diák juthatott tovább.

KOSTIĆ ADRIANNA nagyszerűen megállta a helyét a többnyire magyarországi gimnáziumokból érkező versenyzők között. A második forduló első részében Oscar Wilde The Importance of Being Earnest című drámájáról készített prezentációját adta elő, a második részében pedig, ahol egy az elmúlt tíz év fontos politikai vagy kulturális eseményéről kellett rövid érvelő előadást tartani, a 2016-os év amerikai elnökválasztásáról és annak nemzetközi vonatkozásairól beszélt.

Kategória: 2016/2017, 2016/2017, Hírújság, Képgaléria Címke: , , , , , , ,