A Magyar Tudomány Ünnepe

Gimnazisták, egyetemisták vehették át a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából meghirdetett pályázat díjait – A szabadkai Magyar Tannyelvű Tanítóképző Karon megtartott ünnepség díszvendége Jókai Anna író volt. A bírálóbizottság tagjai voltak: Gábrityné dr. Molnár Irén, dr. Péity Hajnalka, Pintér Molnár Edit, Soós Edit, dr. Ódry Péter. A díjakat Gara Katalin, a belgrádi magyar nagykövetség kulturális ügyekkel megbízott konzulja, Nagy Ferenc, a szabadkai főkonzulátus vezetője és Pásztor Bálint, a Magyar Nemzeti Tanács Intézőbizottságának elnöke adta át.

A középiskolások mezőnyében 4 díjat a szabadkai Kosztolányi Dezső Nyelvi Gimnázium diákjai érdemeltek ki, a szabadkai Svetozar Marković Gimnázium tanulói 2 díjat és 2 különdíjat mondhatnak magukénak, a zentai Bolyai Gimnázium diákjai pedig 1 díjat vihettek haza. Íme a középiskolások részletes eredménye: audiovizuális kategóriában elsődíjas Gellér Anikó és Árpád (szabadkai Svetozar Marković Gimnázium), a második helyezett Jenei Beáta és Kovács Ákos (szabadkai Kosztolányi Dezső Nyelvi Gimnázium), akik Penavin Olga tanárnőről, neves nyelvészünkről készítették el filmjüket, a harmadik díjas Kelemen Emese, Lőrinc Tímea (Kelebia, szabadkai Kosztolányi Dezső Nyelvi Gimnázium) Szekeres László életútját mutatták be. A középiskolásoknál az esszé kategóriában első Árpád Tímea, Ejzler Evila és Kovács Sarolta (szabadkai Kosztolányi Gimnázium), akik Pataki László színművész életpályáját vázolták fel, a második helyezett Murényi Sztella, Márki Anna és Szügyi Edit (Szabadka, Kosztolányi Dezső Nyelvi Gimnázium), akik esszéjének címe: Ál(l)om(ás)keresésben. A harmadik díjat megosztva kapta Koleszár Csilla (Palics, szabadkai Svetozar Marković Gimnázium), aki Lifka Sándorról írt, és Volenter Tamás (orom, zentai Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium), aki Csornai Richárd pályaképét vetette papírra. Különdíjas Molnár Lídia (Gombos, szabadkai Svetozar Marković Gimnázium), aki Vincze István csillagászt mutatta be, míg Galgóci Szilvia, Tóth Eszter és Takács Árpád (Szabadka, Svetozar Marković Gimnázium), akik Than Károlyt mutatják be a dolgozat olvasójának.

A Magyar Szó cikke itt olvasható

Forráss: Magyar Szó