Sporteredményekről szóló igazolás átadása

2019.06.03-án, hétfőn kell átadni a sportszövetség által kiadott igazolásokat a 8. osztályban, egy-egy adott sportágban elért sikerekről. Ez az igazolás nem kötelező aki rendelkezik vele, plusz pontokat kaphat, ami a rangsorolásnál előnyt jelent.

A sporttagozatra való bejelentkezés a kisérettségi után, a kivánságlista kitöltésekor történik, hamarosan bővebb információkat jelentetünk meg arról, hogy milyen dokumentumokat kell majd előkészíteni a beiratkozáshoz.

A nyelvi tagozatok (angol és német szak) felvételi vizsgájára május 10.-én, 11.-én, 12.-én és 13.-án lehet bejelentkezni a gimnázium titkárságán személyesen 9.00 és 14.00 óra között.

A jelentkezéshez feltétlenül szükséges dokumentumok:

A) születési anyakönyvi kivonat

B) jelentkezési lap (melyet a titkárságon lehet igényelni)

Ezenkívül (a bejelentkezés hétvégéjén, de legkésőbb május 30-ig) a jelentkezéshez csatolni kell a következő dokumentumokat:

C) a 6. és 7. osztályos év végi bizonyítvány fénymásolata az eredeti bemutatásával,

D) a diákkönyvecske első három oldalának fénymásolata az eredeti bemutatásával (személyes adatok, fénykép, aláírás)

E) a 8. osztály első félévi eredményének fénymásolata a diákkönyvecskéből, az eredeti bemutatásával,

F) azonosító kód, amit az általános iskolában kap meg a tanuló a felvételi vizsga időpontja előtt.

G) köztásrasági vagy nemzetközi versenyeken elért eredmények

Május 22-én, szerdán délelőtt 8.00 és 13.00 óra között konzultációs napot tartunk.

Magyar, német és angol szakos tanáraink állnak a felvételizni szándékozók rendelkezésére, hogy megválaszolják az időközben felmerült esetleges kérdéseket a tananyaggal kapcsolatban. Előzetes bejelentkezés a 024/670-860-as telefonszámon.

A FELVÉTELI VIZSGA IDŐPONTJA:
Június 1. (szombat): 10.00 – 12.00 óra felvételi vizsga magyar nyelv és irodalomból
Június 2. (vasárnap): 10.00 – 12.00 óra felvételi vizsga idegen nyelvből (angol/német)

*A diákoknak 30 perccel (9.30-kor) meg kell jelenniük a felvételi vizsga előtt. A felvételire mindenki feltétlenül hozza magával a diákkönyvecskéjét vagy valamilyen más fényképes dokumentumot (pl. útlevél) a személyazonosítás miatt!!!

Legkésőbb a felvételire kell behozni:
– 8. osztályos év végi bizonyítvány hitelesített fénymásolatát,
– a Vuk-diploma hitelesített fénymásolatát. (A Vuk-diplomáért nem jár külön pont, csak pontegyenlőség esetén számít.)

Kategória: 2018/2019, Hírújság Címke: , , ,