Folyamatosan frissülő információk

13 hours ago

Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium
Így telt el diákjaink 2. napja a Multikulturalizmus táborban! A tegnapi csapatalakítás és az első játékok után ma is gőzerővel folytatódtak a programok Magyarkanizsán! Kísérőtanárunk a világoszöld csapatot vezeti, a képek pedig magukért beszélnek. 📸 ... See MoreSee Less
View on Facebook
A 2022/2026-os generáció díjazott tanulóiA generáció diákjai: Rácz Hanna (IV.M) és Végső Kamilla (IV.N)A generáció sportolója: Horvát Gábor (IV.S)Dezső-díj a kiemelkedő alkotótevékenységért: Bálint Német Bence (IV.M)Kreativitás-díj a kiemelkedő művészeti tevékenységért: Lengyel Emma (IV.M)Corpus et ratio-díj a kimagasló sport- és tanulmányi eredményért: Zakinszky Regina (IV.M)Lukity Dávid-emlékdíj a felsőfokú angol és német nyelvvizsgáért: Eszes Éva (IV.N)Gratulálunk, nagyon büszkék vagyunk rátok! 😊 ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 days ago

Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium
A Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi – Nemzeti Közösségi Titkárság, a nemzeti közösségek helyzetének javítására, valamint a multikulturalizmus és a tolerancia fejlesztésére az idei évben is megszervezi a „Multikulturalizmus tábort”.A tábor a Vajdaság AT területéről érkező középiskolás diákok részére szervezett oktatási-rekreációs program, amely a „Multikulturalizmus és tolerancia térnyerése Vajdaságban” elnevezésű projekt keretében valósul meg. Célja a multikulturalizmus pozitív értékeinek erősítése, valamint a Vajdaság AT területén élő közösségek egymás melletti békés együttélésének népszerűsítése.A program a Vajdaság AT-ban székhellyel rendelkező középiskolák tanulóinak szól, és magában foglal oktatási, sport-rekreációs tevékenységeket, versenyprogramot, valamint kísérő rendezvényeket.Gimnáziumunk már több éve résztvevője a tábornak. Az idei évben június 20–23. között táboroznak Magyarkanizsán diákjaink:Pósa Botond 1.ARekecki Jázmin 1.ADékány Dávid 1.NApró Eliza 1.SBerényi Kata 1.SKrspogačin Dominik 2.SBálint Nikolett 4.AB. Varga Ádám 4.NKísérőtanár: Berényi ÁkosPillantsatok bele az első nap eseményeibe! ... See MoreSee Less
View on Facebook
Június 15-én, egykori diákunk, Apró Stefánia, prezentációs technikákról tartott egy hasznos előadást harmadikos diákjainknak.Köszönjük Stefi! ... See MoreSee Less
View on Facebook
Végzőseink, a 2022/2026-os generációMindenkinek szívből gratulálunk! :) ... See MoreSee Less
View on Facebook
Der Balkan liest vor felolvasási versenyIskolánkban május folyamán zajlott a Der Balkan liest vor elnevezésű felolvasási verseny elődöntője, amelyen az elsősök vehettek részt. Az iskolai elődöntő során minden osztályból kiválasztottuk a legjobb felolvasót, majd ezt követően az iskolai döntőben egymással mérhették össze tudásukat.Az iskolai elődöntőn résztvevő diákjaink: Leopold Kata (1. N/1), Cseh Rebeka (1. N/2)Tomić Kristina (1. A/1) és Restás Edina (1. A/2). Leopold Kata, az 1. N osztály tanulója, nyerte meg az iskolai döntőt, így ő képviselte iskolánkat június 9-én a szerbiai döntőn, amelyet a Karlócai Gimnáziumban szerveztek meg. Kata a rangos versenyen harmadik helyezést ért el. Gratulálunk neki. 😊 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Kategória: Hírújság

Archívum