Na dan prosvetnih radnika biće uručena priznanja

Najveće prosvetno priznanje Vojvodine «Dr Đorđe Natošević» za školsku 2005/2006. godinu uručiće, na Dan prosvetnih radnika, 8.novembra, predsednik Izvršnog veća Vojvodine Bojan Pajtić. Najprestižnije pokrajinsko priznanje «Dr Đorđe Natošević» dodeljuje se svake školske godine predškolskim ustanovama, osnovnim i srednjim školama, vaspitačima, nastavnicima, profesorima, psiholozima i pedagozima koji su ostvarili izuzetne rezultate u protekle dve godine u obrazovnom, odnosno vaspitnom radu, organizaciji rada, afirmaciji ideje saradnje, suživota i uvažavanja različitosti i primeni savremenih pedagoških metoda rada. Odbor za dodelu Priznanja, na osnovu javnog konkursa i prispelih prijava, odlučio je da se Priznanje, koje se sastoji od povelje, plakete i novčanog iznosa od 200.000 dinara, dodeli: Predškolskoj ustanovi ”Bambi” iz Kule,Osnovnoj školi ”Mladost” iz Tomaševca, Gimnaziji ”Jovan Jovanović Zmaj” iz Novog Sada i Karlovačkoj gimnaziji. Priznanje koje se sastoji od povelje, plakete i novčanog iznosa od 100.000 dinara biće dodeljeno Penzeš Anamariji, profesoru nemačkog jezika u Filološkoj gimnaziji ”Deže Kostolanji” iz Subotice.

annamaria

Izvor: Tanjug 06.11.2006. 14:29:41