Konferencia Szent-Györgyi Albert Nobel-díjának 75. évfordulója alkalmából

Több mint 70 jelentkező közül választották ki azt a 27 középiskolást, akik – a 9 Nobel-díjas mellett – főszereplői voltak a Szegedi Tudományegyetemen megrendezett Szent-Györgyi Konferencia legnagyobb nyilvánossága előtt zajló eseményének, a Fiatalok Fórumának. A diákok a kiválasztás során írásban és szóban is megmérettetek: zsűri előtt, angolul kellett beszámolniuk arról, hogy mit és miért kérdeznének a Nobel-díjas kutatóktól. A Fórum helyszínén, a zsúfolásig megtelt előadóteremben a 27 legjobb diák között ott volt Sárity Aida IV.A osztályos diákunk is, Lukács Tibor angoltanárunk és Faragó Szilvia biológia szakos tanárnőnk kíséretében, akik a felkészítői voltak.

A színpadra lépő Nobel-díjasokat egy-egy középiskolás mutatta be a közönségnek, akik a kérdések megválaszolása mellett, a kutatói munka szépségéről, motivációikról, személyes tapasztalataikról meséltek az érdeklődő hallgatóságnak.

Kategória: 2011/2012, Hírújság Címke: , , ,