Kasza Lilla sikere a Tantárgyhálón

2008 végén a Vajdasági Módszertani Központ ismét meghirdette Tantárgyháló elnevezésű versenyét. A pályázóknak, az előző évek versenyeihez hasonlóan, a megadott témák közül kellett egyet kiválasztania, illetve három tantárgyat, amelyek szemszögéből tanulmányozzák, vizsgálják, elemzik a témát és kutatják a három tantárgy/tudományág közötti összefüggéseket. Idén az alábbi témák közül választhattak a diákok: válság, Arkhimédész, üveg, népvándorlás, ultrahang, köd, Hold, mandragóra, bőrszín. A májusban beküldött pályamunkákat zsűri értékelte: a döntőre a legjobb pályamunkák íróit és tanáraikat hívták meg. Itt a diákok a zsűri előtt megvédték pályamunkájukat.

A versenyen kosztolányis siker is született: középiskolások versenyében második lett Kasza Lilla , II. osztályos diákunk (témavezető tanára Dr. Mészáros Zoltán). Munkájában a biológia, a nyelvtan illetve a történelem tantárgyak szemszögéből vizsgálta a népvándorlás a kérdését.

Kategória: 2009/2010, Hírújság Címke: , ,