Diákjaink szereplése a főkonzuli fogadáson

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharcra emlékező, szabadkai központi ünnepségen, Korsós Tamás főkonzul ünnepi fogadásán gimnáziumunk diákjai léptek fel. A Bakos Jarett Petra tanárnő által válogatott összeállításban szemelvények hangzottak el Petőfi Itt állok a rónaközépen… és más verseiből, valamint Esterházy Péter (A semmiről, a mindenről), valamint Petőfi, a légtornász c. esszéiből, Ejzler Evila, Herceg Andor, Magosi Lóránt és Muhi Ágnes előadásában. A dialógusokat Tarr Béla ugyancsak Petőfi-szövegek alapján készített Utazás az Alföldön c. filmjének (forgatókönyv: Krasznahorkai László) képsorai kísérték. Diákjaink a technika/a technikusok szarvashibáinak ellenére is kiválóan szerepeltek, helytálltak, nagyon büszkék vagyunk rájuk. Műsorukat az áprilisi nyílt napon mi is látni fogjuk.
(Az elhangzott szöveg-összeállítás a mellékletben olvasható.)

Kategória: 2009/2010, Hírújság Címke: , ,