Diákjaink sikere a történelmi vetélkedőn

2008. december 16-án került sor a Magyar Nemzeti Tanács és Gimnáziumunk által meghirdetett történelmi vetélkedő döntőjére. A versenyt az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 160. évfordulója kapcsán hirdették meg, a középiskolások történelmi tudásának elmélyítésére. Ennek megfelelően nem csak a szokványos történelmi témákban vártak el felkészültséget a versenyzőktől, hanem volt a kérdések között életmód- és gazdaságtörténeti, valamint néprajzi tárgyú is.
A november közepén lebonyolított elődöntőkről a törökkanizsai Gimnázium, az újvidéki Svetozar Marković Gimnázium, a szabadkai Bosa Miličević Közgazdasági Középiskola és Gimnáziumunk csapata került ki győztesen. A vetélkedő döntőjében, az írásbeli és a szóbeli részből álló megmérettetésen, Gimnáziumunk Dusnoki Adrianna (III.A), Ladancsik Tibor (III.N) valamint Virág József és Pirmajer Attila (IV.N) összetételű csapata bizonyult a legjobbnak.

A döntőben versenyző diákok, felkészítő tanárok, résztvevő iskolák könyvjutalmat kaptak, az első, második és harmadik helyezett csapat 2009. március 14-én Budapestre kirándul.

Kategória: 2008/2009, Hírújság Címke: , , ,