Cserediák programmal egy évig az Amerikai Egyesült Államokban tanulhatsz

Kurcinák Martina harmadik osztályos diákunk (lenne, ha itthon lenne…) a FLEX (Future Leaders Exchange Program) nevű cserediák programmal egy évig az Amerikai Egyesült Államokban tanulhat. Elküldött nekünk egy kis élménybeszámolót és néhány fényképet:

Egy három lépcsős megmérettetésen kell sikeresen végigmenni ahhoz, hogy a diák bekerüljön ebbe a programba: az első általános nyelvtan, a második esszéírás, az utolsó állomás egy interjú és hallás utáni szövegértés, amit egy utolsó esszé megírása követ.  Amikor ezen túl voltam, sok várakozás következett. Márciusban hívtak fel, épp rajz órám volt. Nem tudtam elhinni, hogy egy évet Amerikában fogok eltölteni! Júniusban elküldték az információkat a családról, ahová kerülök,  és hogy melyik államban fogok tanulni és lakni. Sohasem gondoltam volna, hogy pont Kalifornia lesz az, mivel ritkán jutnak el diákok Amerika nyugati részére.

A suli egy héttel a megérkezésem után kezdődött és már az első nap is szörnyen más volt, mint amihez hozzá voltam szokva. Hat órám van naponta, és én választhattam ki a tantárgyaimat. Az órarendem franciából, közigazgatásból, U.S. történelemből, angolból és rajzból áll. Pár hét után hozzászoktam az iskolához és kezdtem megszeretni. Mivel a nyelvvel nem volt gond, könnyen tudtam tanulni és beszélni a korombeliekkel. Az itteni emberek nagyon barátságosak és nyitottak, így nem nehéz beszélni valakivel, viszont barátokat szerezni kihívás. A baráti köröm olyan emberekből áll, akik példásak és jól neveltek. Igazán  örülök, hogy velük ismerkedhettem meg. Rajtam kívül még egy lány van ugyanabból a cserediák programból, amiben én vagyok. A neve Vanesa és Örményországból jött. Érdekes volt megismerni valakit, aki hasonló dolgokat tapasztal, mint én, de máshonnan származik.

Az iskolán kívül sok időt töltök önkéntes munkával, ami boldoggá tesz. Gyakran járok az állatmenhelyre, ami még jobban megszerettette velem az állatokat (ugyanis 4 kutyánk van és 3 macskánk). Az apuka szokott főzni levest, amit kiszállítunk a hajléktalanoknak, és talán ez az élmény volt a legmeghatóbb számomra. Mindig is szerettem volna ilyesmit csinálni, és meglepődtem, mennyire könnyű mosolyt csalni egy ember arcára, aki valami szörnyűségen megy keresztül. Ezen kívül csatlakoztam a Leaders in Life csoporthoz, ahol tinik szerveznek egy hatalmas találkozót és tanítanak arra, hogyan segítsünk a közösségnek és magunknak. Megtiszteltetés velük együtt dolgozni. A héten 7000 dollárt gyűjtöttünk össze.

Több cserediákot ismerhettem meg, mivel öt napot velük tölthettem az év elején, és nemrég ismét találkozhattunk velük. Egy hetet töltöttünk el az iskolában azzal, hogy bemutattuk a kultúránkat és beszéltünk az országról, ahonnan jöttünk. Örültem ennek az alkalomnak, mivel már vártam, hogy mesélhessek a különbségekről és boldoggá tett, hogy sokan érdeklődtek iránta. Sok vetélkedőn vehetünk részt a cserediákokkal a program által, és nemrég jelentették, hogy megnyertem az egy hetes Washington D.C. utazást, ahol többet tanulhatok majd a történelemről és az amerikai kultúráról. Már nagyon várom. Eddig sok helyet láthattam a családnak köszönhetően, amelynél élek. Elvittek Salt Lake Citybe (Utah, odafelé átmentünk Las Vegas-on), Hollywoodba, Los Angelesbe, Ventúrára és Santa Monicába. Mindig valami újat próbálunk ki, és sohasem unalmas velük lenni.

Ami a jövőt illeti: júniusban megyek haza és szeptemberben folytatom a tanulást a gimnáziumban. Szeretném megmutatni mennyire könnyű részt venni olyan eseményeken, ahol jót tehetünk a közösségünkkel és inspirálhatjuk a fiatalokat, hogy ők is cselekedjenek. Sokat tanulhattam ez alatt a pár hónap alatt, és szeretném megosztani ezt az érzést másokkal is, ugyanis ez tanított meg arra, hogy értékeljem azt, amit mások irántam tesznek és köszönjem meg nekik, hogy gondoltak rám. Sohasem fogom elfelejteni annak az embernek a könnyes szemét, akinek odaadtam egy tál levest egy esős éjjelen, és ő sírva köszönte meg, hogy gondoltam rá. Ezt kellene minden fiatalnak legalább egyszer megtapasztalnia, hogy felismerje, mennyire szerencsés helyzetben van.

Kategória: 2016/2017, Hírújság Címke: , , , , , ,