Alkotmány és állampolgári jogok vajdasági diákverseny

A Jövő Fiataljai – Magyar Ifjúsági Egyesület és a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete a GENIUS – a tehetséges diákokért mozgalom keretében negyedik alkalommal szervezte meg az Alkotmány és állampolgári jogok elnevezésű diákversenyt. A verseny első fordulójában 10 megadott kérdésre kellett lényegretörő, konkrét választ adni, és a beérkezett pályamunkák alapján kaptak a legsikeresebben szereplő tanulók meghívást a szóbeli döntőre, amelyre Újvidéken kerül sor, április folyamán.
Iskolánkat Kurfis Daniella és Laci Renáta (III.A) képviselte a versenyen. Mivel a legjobbak között voltak, továbbjutottak a szóbeli döntőre. A döntőn a versenyzők három tételre válaszolnak majd, az emberi és kisebbségi jogok, az európai jogalkotás, az alkotmányosság témaköréből.

Kategória: 2009/2010, Hírújság Címke: , ,